Lightwave LW-LPB-65W 20000mAh 65W Laptop Power Bank
KSh 6,999.00
Category: Laptops & accessories
Description
Lightwave LW-LPB-65W 20000mAh 65W Laptop Power Bank with USB-C and USB-A Ports
Ā Ā Ā key features
- Fast Charging Support-High-speed charging for laptops and other devices ensures minimal downtime.
Related products
Ugreen m256 slim bluetooth mouse with usb receiver
KEY FEATURES
Dual-Mode Connectivity: Connects viaĀ Bluetooth 5.0Ā or aĀ 2.4GHz USB receiver.
- Multi-Device Switching: Pairs with up toĀ 3 devicesĀ simultaneously.
- Ultra-Slim Design: Lightweight (75g) and pocket-sized for highĀ portability.
- Silent Clicks: Noise reduction of overĀ 90%Ā for quiet environments.
- Adjustable DPI: Four levels (1000, 1600, 2000,Ā 4000 DPI) for precision.
- Rechargeable: Built-in 400mAh battery withĀ USB-C chargingĀ (up to 3 months per charge).
- Surface Versatility: Optical sensor works on most surfaces, includingĀ glass.
- Magnetic Storage: Secure internal slot to hold theĀ USB dongle.
Baseus PortalJoy 13 in 1 USB-C Hub
KSh 11,000.00
Green lion 360 rotatable laptop stand
Universal fit forĀ 13ā³ to 17ā³ laptops
Rugged carbon steel frame for strong support and durability
Non-slip silicone surface pads to secure laptop and protect finish
Smooth 360° rotatable base for dynamic viewing and easy sharing
Ergonomic elevation reduces neck and wrist strain, improves posture
Elevated design promotes better under-laptop airflow and cooling
Slim, foldable design for easy transport or storage
Sleek black finish fits professional and casual workspaces
Green Lion X-Foldable Laptop Stand
Promate PrimeHub-Pro Ultra-Fast Multiport USB-C Hub
HP 820 G1, i5 ,4GB,500HDD
Product Overview
Design Features
SuperiorĀ Performance
Powered by theĀ Intel Core i5 processorĀ with a clock speed ofĀ 1.9GHz,Ā the system at a smooth and quick processing pace. TheĀ 4GB RAMĀ provides lag-free seamless multitasking capabilities. The Free DOS Operating SystemĀ offers an intuitive and easy to use interface. The massive storage ofĀ 500GB Solid State DriveĀ deliversĀ blazing-fast read and write speedsĀ and helps the system run every task with reduced latency.
Ready to Go
Never fear unexpected bumps and minor spills with the laptop's robust exterior.Ā Designed to undergoĀ MIL-STD 810GĀ testing to be travel tough.Ā Corning Gorilla GlassĀ lets you make the most of Windows while protecting the screen from scratches.Ā ConcreteĀ Security:Ā The installedĀ HP Sure StartĀ reduces IT help desk calls in the event of aĀ BIOS corruptionĀ or attack and restores productivity. TheĀ HP Trust CirclesĀ ensures that only assigned contacts can access important files.Ā HP BIOS ProtectionĀ is designed to help prevent data loss and reduce downtime. HPĀ Drive Encryption, HP Device Access Manager, and HP Secure Erase enableĀ you to safeguard your data, devices, and identities.Ā Unmatched Entertainment; theĀ 14inch screenĀ produces crisp and bright images and allows for intuitive control with its ultra responsiveness. TheĀ HD Audio with DTS Studio SoundĀ delivers crystal clear and immersive audio for any content.Ā Two integrated stereo speakersĀ add a rich surround effect and bass to the crisp audio output.